Viktorian Painted Lady pranë Charlotte

Viktorian Painted Lady pranë Charlotte
Shitur
  • $ 279,000
  • Numri i krevateve: 4
  • Baths: 3
  • Sq Ft: 4000 MOL

Home Regjistrimi Shtëpi për Shitje - Zotërojnë këtë Zonja Viktorias Pikturuar pranë Charlotte, NC

Viktorian Painted Lady pranë Charlotte NC për Shitje në 119 N Piedmont Avenue, Kings Mountain, NC 28086

Zonja në Pritje

"Shkëmbi i karriges së saj nuk ndalet kurrë. Dita e saj është ndëshkuar nga numri i këmbanave të Carillonit të Shën Mateut ose bilbilit të trenit në distancë. Ajo i pëlqen ato tinguj që nga 1900. Të gjithë njerëzit e ditë shëtisin të kaluarën - më shumë ajo kujton. Ajo valëvitet me ta. Ata nuk mund ta shohin atë. Në vend të kësaj, ata shohin ngjyrat e gjelbra të zbehtë dhe ngjyrë trëndafili të shtëpisë, shtyllave, kupolës, dritareve të qelqit të njomur dhe verandës së karrigeve të mbuluara me kallaj. Rrethuar nga rrethimi i hekurit të punuar, kjo Lady Victorian Painted pret për pronarin e saj të ri. " © Brenda Thompson 2016

Rev. John D. Mauney House është një Lady Viktorias Pikturuar pranë Charlotte, NC, dhe të listuara në Regjistrin Kombëtar të Vendeve Historike. Shtigjet me kalldrëm përgjatë antikitetit Anglisht Boxwoods, kopshte të bukura të kaluara me zona të shtrojë. Disa nga lehtësitë e brendshme janë dysheme me pisha të zjarrtë që pasqyrojnë shkëlqimin e llambadarëve të kristaltë të varur nga tavanet fluturuese, dhomat e gjumit 4, banjot 3.5 duke përfshirë një master të nivelit kryesor me banjë me ensuite, zjarrit 3, kuzhinë të madhe me pajisje të fshehura, dysheme të ndezur me dysheme dhe një bar me pajisje, shumë të ndërtuara me dyer qelqi me plumb ose me njolla, një garazh të veçantë dhe një autobuz.

Ju do të gjeni të gjitha këto në një cep të shquar në Qarkun Historik të Kings Mountain, në distancë të lehtë në këmbë për çdo gjë dhe vetëm 30 minuta në Charlotte Aeroportit.

Çmuar veçmas, disa orendi mund të jenë gjithashtu në dispozicion!

Rreth Kings Mountain - Vjetër dhe e Re

Kings Mountain është përshkruar si një qytet i vogël periferik dhe është shtëpia e kësaj Zonja Pikturuese Viktoriane pranë Charlotte në zonën metropolitane, në kufirin e Carolinas, vetëm në perëndim të Gastonia në Cleveland dhe Gaston, Karolinën e Veriut.

Lajm i madh për zonën është propozuar $ 600 milion Hard Rock Hotel dhe Kazino në veprat nga Catawba Indian Nation. Hapi i ardhshëm do të jetë miratimi përfundimtar i Departamentit Amerikan të Brendshëm që do të përcaktojë nëse fisi do të jetë në gjendje të hapë kazinën e propozuar jashtë Interstate 85. Kazinoja do të sjellë mes vendeve të punës 4,000 dhe 5,000 në zonë.

E vendosur në zonën shumë të kërkuar në qendër të qytetit është Qarku Historik i Shkollës Qendrore, nga të cilat kjo shtëpi historike është një pjesë. Ti mundesh lexoni rreth Qarkut Historik këtu.

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 279,000
Adresa:119 N. Piedmont Ave.
Qyteti:Kings Mountain
State:NC
Kodi Zip:28086
MLS:3190487
Viti i ndërtimit:1900
Floors:2
Këmbë katrore:4000 MOL
Dhoma gjumi:4
Banjo:3
Gjysma e banjove:1
Lloji i prones:historik

Harta e Vendndodhjes

Listing Hetim

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

Shikimet e Veriut Asheville MountainPamje e jashtme e 733 Bolens Creek Rd, Burnsville, NC, një kabinë krejtësisht private e malit NC - një shembull i shkëlqyer i zonës së pazakontë të zonës Asheville.