Charlotte Mid-Century Modern

shtëpi charlotte moderne të shekullit të mesëm
Shitur
 • $ 538,000
 • Numri i krevateve: 3
 • Baths: 2.1
 • Sq Ft: 2364

Në park-si baza me pemë të mëdha hije dhe dreri që shpesh të pronës, kjo Charlotte Mid-Century Modern Home përfshin gjykatën e saj të rregullimit të tenisit, pishinë në terren me rrëshqitje dhe bordi zhytjeje.

Krijimi i këtij parku të kësaj shtëpi moderne Charlotte Mid-Century me fushë tenisi

Duke u ulur në 1.37 mahnitëse, akra private, shtëpia është projektuar dhe pozicionuar për të përfituar plotësisht nga mjedisi i bukur. Të përfshira janë karakteristika popullore moderne të shekullit të mesëm si një rrjedhje e hapur me tavane të gjata të rrezatuara dhe shumë dritare të mëdha për të mbushur shtëpinë me rrezet e diellit.

Disa nga përmirësimet dhe lehtësitë përfshijnë: gurin e jashtme të kedrit, gur natyror me gurë, kuzhinë të gjerë në kuzhinë me countertops granit, bar të lagësht, banjot e bukura me dysheme me pllaka dhe pajisje atraktive, dyer franceze dhe sistem më të ri të ngrohjes dhe klimatizimit (2015), si dhe një çati më të re me herpes arkitektonike (2011). Brenda këmbëve katrore 2364, gjithçka është në një nivel. Kjo shtëpi e mirëmbajtur përfshin përafërsisht 300 këmbët katrore të magazinimit të papafingo me dysheme, me qasje të lehtë në hyrje, me derë të hyrjes së tepërt.

beamed dhomë e madhe me fireplace në këtë Charlotte Mid-Century Modern Home.

Në pronësi të një entuziastisti të tenisit të tenisit, fusha e tenisit është e rregulluar me madhësi dhe është rishfaqur kohët e fundit me tekstil me fije qelqi, linja të reja dhe rrjeta të re. Në një komunitet të plotë të klubeve të tenisit, kurrë nuk keni nevojë të bashkoheni me një! Bashkohuni me një shkallë dhe orar të luani në shtëpinë tuaj në gjykatën tuaj të cilësisë së klubit - nuk ka pritje që një gjykatë të vihet në dispozicion, pa asnjë detyrim dhe pa ndërprerje. Me 40 'të gjatë, dritat 8 mënyrë, lojra natën janë të zakonshme.

E bukur, fushë e rregullimit të tenisit me rrjetë të re dhe linja në këtë shtëpi Moderne Mid Century të Charlotte me fushë tenisi.

Pishinë në tokë me rrëshqitje dhe zhytjeje në këtë shtëpi moderne Charlotte Mid-Century.

Vendosur në mënyrë të përshtatshme në apartamente private 1.37 dhe duke përfituar nga gjithçka që Charlotte ofron, shtëpia është brenda një makine të shkurtër për disa nga shkollat ​​më të bukura private në Charlotte -

Shkolla e krishterë Charlotte (3 / 4 nga një milje nga shtëpia)

Shkolla e Ditës së Providencës (3 / 4 nga një milje nga shtëpia)

Shkollë Latine Charlotte - Makinë 10-minutëshe

Shkolla e Ditës së Shtetit të Charlotte - më pak se pesë minuta me makinë

(Katër shkollat ​​e mësipërme përfaqësojnë disa nga shkollat ​​më të mëdha private në NC)

Fletcher Shkollë - makinë me katër minuta

Shkolla Charlotte Prep - 5-minuta në këmbë

Shkolla hebreje Lubavitch - nëpër rrugë

Shkolla e Ditës së Besëlidhjes - më pak se makinë 10-minutëshe

Shkolla e krishterë e Karmelit - më pak se makinë 10-minutëshe

Qendra e Komunitetit Hebre (JCC) ose shpesh quhet "J" nga vendasit - një milje nëpër anën tjetër të lagjes Lansdowne

Qyteti i Charlotte është ideale për të shijuar jashtë. Një shëtitje dhjetë minutash ju gjen në të dyja McAlpine Creek Greenway ose James Boyce Park duke ofruar milje të lidhjes së shtigjeve natyrore.

Nëse je një çiklist, opsionet e bikingut për vete ose për fëmijët e vegjël janë të pakufizuara. Trotuaret garojnë në të dy anët e rrugës Sardis dhe hyjnë në Sistemin Greenway. Pronari aktual ka biked direkt nga shtëpia në të gjithë Charlotte - qindra milje, duke përfshirë deri në Uptown, Meyers Park, Southpark, Cotswold me dhunti shumë të zakonshme në perëndim, dhe të gjithë rrugën deri në aeroportin Monroe në Monroe, NC në lindje, ditë e natë. Charlotte ka ndriçim të mirë rrugor me cilësi të mirë sipërfaqësore në rrugë veçanërisht të centralizuar rreth shtëpisë.

Pajisje të tjera të kësaj shtëpi të mirë-ruajtur Charlotte me fushë tenisi përfshijnë:

 • pothuajse 300 katrore këmbët e dysheme, me qasje të lehtë stand-up (8 'në qendër) magazinimit papafingo;
 • derdhje e tepërt e hyrjes në hyrje të papafingo me shkallë;
 • tifoz papafingo në të gjithë shtëpinë - zvogëlon nevojën për AC (përveç ditëve më të nxehta) duke përdorur thithje të fuqishme për të tërhequr ajrin nga të gjitha pjesët e shtëpisë, duke krijuar qarkullimin e ftohjes dhe duke zëvendësuar ajrin e nxehtë brenda me ajër të freskët jashtë;
 • kutinë e izolimit të tifozëve në papafingo për të ajrit të mbyllur tifozin e shtëpisë dhe për të parandaluar mbeturinat e energjisë kur tifoz papafingo nuk është në përdorim;
 • rryma dhe rënie në nivel komercial kudo (kundrejt standartit më të ngushtë të banimit);
 • shtresë alumini mbulon aty ku është e nevojshme;
 • hendek dhe sistem frankofreni - për të parandaluar që ujërat e shiut të hyjnë në hapësirën e zvarritjes;
 • 150 këmbët katrore shtesë depozitimi, derdhja, pjesa e pasme e oborrit, me kuvertë të re të çatisë dhe herpesë arkitektonike 40-vjeçare (2011 - si pjesa tjetër e shtëpisë)
 • lëvizje dritat aktiv në të gjitha qoshet 4 e shtëpisë, dhe të dy qoshet e dhomës bonus
 • Njësia 5-ton HVAC - e instaluar 2015 - pak e tepërt për të përballuar lehtësisht zgjerimet e mëdha në hapësirën e jetesës (njësia 3 ½ ton do të ishte e mjaftueshme për pamjet ekzistuese katrore);
 • 2011 ri-mbuluar me herpes arkitektonike 40-vjeçare;
 • 2013, të gjitha ductwork zëvendësohen me ducting përkulshëm kudo;
 • dehumidifier gjysmë-mbyllur crawlspace projektuar për dehumidify deri në 5,000 këmbët katror të hapësirës zvarritje;
 • kyçja elektronike pa kyç në hyrjet kryesore;
 • gardhi i gjatë dhe i pjekur i dylli i fletës siguron intimitetin e plotë dhe pengon dritën e kaskadës nga fusha e tenisit;
 • rregullim-gjer në lartësi rreth oborrit të tenisit;
 • ndriçim tetë-palësh (dy ndriçime në secilën cep të oborrit secili në shtyllat 40).

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 538,000
Adresa:6610 Sardis Road
Qyteti:Charlotte
Qarku:Mecklenburg
State:NC
MLS:3327038
Viti i ndërtimit:1979
Floors:1
Këmbë katrore:2364
Dhoma gjumi:3
Banjo:2.1
Pool:In-tokë
Lloji i prones:Single Residential Family
Jashtme:Guri dhe Dru
Fencing:po
Madhësia e tokës:1.37 Acres

Harta e Vendndodhjes

Listing Hetim

Lini një koment

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

shtëpi unike rtp për shitjeyurt gjatë vitit