WNC Historike luksoze Home në një qytet simpatik Kolegj

në pritje të
  • $ 865,000
  • Numri i krevateve: 6
  • Baths: 4
  • Sq Ft: 6292
  • Acres: 2.57

Transformuar në një Kolegj Qyteti - një WNC historike Luksoze Home

Nga konceptimi i saj, ka pasur gjithmonë madhështi në planet e saj. Ndërtuar në 1894 nga familja e shquar Buchanan dhe gjithnjë në pronësi të figurave të njohura të Qarkut Jackson, kjo shtëpi historike luksoze e WNC-së është e vendosur brenda zonës së saj private 2.6-acre me baza meticulously landscaped, por vetëm një shëtitje të shkurtër për dyqanet e bukur dhe eklektik restorante në qytetin simpatik kolegj të Sylva.

Pamje rruge e 174 Cowan St, një shtëpi luksoze historike WNC në qytetin e kolegjit të Sylva, NC

Që nga 1894 ajo ka parë që qyteti të transformohet. Ajo ka luajtur rolin e saj. Një pikë fokale e Sylva dhe gjithnjë në pronësi të të shquarve, muret e saj kanë organizuar takime shoqërore, mbajtën takime qytetesh dhe dëgjuar vendime të rëndësishme.

Si qyteti evoluar - biznese të reja, fqinjë të rinj, ajo evoluar shumë. Ajo ka mbushur moshat duke lejuar vetëm renovimet më të kujdesshme me respektim të rreptë të udhëzimeve historike dhe arkitektonike. Ajo është ende zonja e ngulët që ruan qëndrueshmërinë e saj në këtë qytet. Ajo është më e madhe tani, me pothuajse 6,300 këmbët katrore.

Kohët nuk janë aq serioze sa kur ishte e re. Tani, ajo dëgjon qeshje ndërsa mbesat e nipërve në pishinë blu të thellë, derisa pronarët e saj 'përgjojnë' në oborrin e saj të mbuluar për të fjetur nga aroma lulesh e kopshteve të saj. Poolside në këtë shtëpi luksoze historike wnc në 174 cowan St, Sylva NC

Brenda saj është rinovuar krejtësisht dhe me kujdes me çdo komoditet luksoz që mund të imagjinoni. Vetëm për të përmendur disa: dyshemetë të pemës së pemës, shatorët e plantacioneve, kuzhina e kuzhinierëve komercialë me 10-ndezësin Vulcan, lavamanin e farmerit të bakrit dhe tavanin origjinal të beadboard, dhomë ngrënie formale me 16th Shekulli Maria Theresa llambadar, tavan i stampuar me kallaj dhe sobë Jotel, xham me porosi të projektuar me porosi, dyer frëngji, fireplace ruse, mure qelqi bllokimi, fixtures më të përparuara Kohler, përfshirë dush master mahnitës me zbukurim travertine, dysheme të nxehtë , dush me granite me avionë 8 dhe vaskë të madhe Kohler për mbushje me tavan, hije diellore me telekomandë, dhomë me diell me dysheme me tulla, bodrum vere, sallë pritjeje me tub të nxehtë të nxehtë dhe dyer frëngjesh që hapen në pishinë dhe dhe mbi.

Portikët e mbuluar shikojnë nga bimët e vjetër të vjetra, pemët e shumta lulëzuese, magnolia xhuxh dhe pemët e qershisë.

Plani 3D i katit të shtëpisë luksoze luksoze në 174 Cowan St, Sylva NC

SHIKO KËTË WNC HOME HISTORIK LUKSEMBË NË 3D

Vlerësohet në $ 1.5 milion. Vetëm minuta 20 për Waynesville dhe 45 minuta në Asheville, NC.

Lexoni shkrimet e mia rreth asaj se si të shesësh një pronë unike.

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 865,000
Adresa:174 Cowan St.
Qyteti:Sylva
Qarku:Jackson
State:NC
Kodi Zip:28779
Viti i ndërtimit:1894
Floors:3
Këmbë katrore:6292
Acres:2.57
Dhoma gjumi:6
Banjo:4
Gjysma e banjove:1
Garage:2
Pool:Në-Ground-20 x 40, 8 'Deep

Listing Hetim

Lini një koment

0

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

shtëpi të rrumbullakët për shitje në Florida