Beguiled - shtëpiboat për shitje

Aktiv
  • $ 399,000
  • Numri i krevateve: 2
  • Baths: 2

Shtëpizë e famshme për shitje. Më parë një nga dy kapela lundruese në botë. Tani një shtëpi lundruese!

mashtroi Po, kjo shtëpi anije është magjepsëse. Njerëzit ndalen dhe tregojnë. Ata fotografitë e pingulthi dhe vala. Ata duan të shohin brenda. Nga kuvertë juaj, ju buzëqeshni dhe ktheheni prapa. Ata janë të hipnotizuar. Ata dëshirojnë që ata të ishin ju ... ose, të paktën të jeni me ju. "

Një shtëpi me vela në shitje në Palmetto, FL

I njohur dikur si "Kapela në gji" ajo në të vërtetë ishte një kishë martese, një nga vetëm dy kapela lundruese në botë. Në atë jetë, ajo u paraqit në "Travel Channel" dhe u shkrua në "London Daily Mail". Pas një redesign të plotë dhe repurposing, ajo është tani një shtëpi joshës dhe boatboat për shitje. Çfarë do të jetë ajo në jetën e saj të ardhshme kur ajo është e juaj - ndoshta një shtëpi e përhershme në Seattle ose në Chesapeake, ose të shërbejë si një Airbnb në një marinë. Ose, a do të notosh në Ujëin e Ujërave Intracoastal ndërsa miq të këndshëm? Ndoshta, ajo do të jetë zyra juaj ku klientët menjëherë njohin markën tuaj dhe atë që ju ndan nga konkurrentët. Ndoshta ju jeni një kuzhinier / restorant dhe ju do të woo klientët në bordin e cruises darkë. Ka shumë opsione!

Shih turne vizuale të kësaj shtëpie malore ujore.

Klikoni lart për të parë një video të kësaj

Banesë-shtëpi për shitje

Po, ajo po mashtron. Dhe jeta e saj e ardhshme është e kufizuar vetëm nga imagjinata juaj. Çfarë do të jetë ajo?

Më shumë se $ 1,300,000 ka shkuar në ndërtimin e saj origjinal dhe në konvertimin e fundit në një shtëpi luksoze lundruese. Pjesa më e madhe e dizajnit të kapelës origjinale mbetet, duke përfshirë një kambanë 30-këmbë, 7 dritaret e qelqit me xham të mbuluar secila e mbuluar me xhama të qëndrueshme me stuhi, dyert me hark të ngurtë druri të harkuar, çati metalik dhe kuvertën e mbuluar dhe të hapur për argëtimin dhe shijimin e pikëpamjeve . Sipërfaqja e përgjithshme e ndeshjes katamaran është këmbë katrore 1800 duke përfshirë kuvertën dhe shtëpinë 1050 sq ft.

Plotësisht përditësoni brendësinë e kësaj shtëpie të mahnitshme për shitje.Brenda janë të gjitha luks dhe comforts e shtëpisë. Transformuar plotësisht, dizajni i hapur përfshin një dhomë të gjallë që hapet në një nga kuvertat e mbuluara, një kuzhinë mahnitëse me pajisje moderne, countertops granit dhe të njëjtat dysheme të drurit të bukura të gjetura në të gjithë dhomën e ndenjes dhe hyrjen. Gjithashtu në nivelin kryesor është master suite me banjo ensuite dhe një dush të dytë mysafir. Një shkallë spirale çon në një dhomë gjumi të dytë të papafingo.

Bazuar në një marinë të bukur në lumin Manatee në Palmetto, Florida, ajo është krejtësisht e ajrit me tifozë të mëdhenj që sigurojnë ftohje plotësuese për ditë më të moderuara. Udhëtoni dhe shijoni netë në ujë - një gjenerator prej tetë kilovatësh mban gjithçka që funksionon normalisht. Përfshihet edhe antena televizive satelitore me lëvizje!

Mundësuar nga dy motorë Cummins Diesel, ajo është krejtësisht e vetëshpallur dhe mund të zhvendoset nën fuqinë e saj në rreth nyjet 6. Arkitektët e famshëm të detit Daniel J. Avoures dhe Associates projektuan dhe ndërtojnë anijen origjinale. Nuk është detajuar asnjë detaj në përpilimin e një anijeje të aftë për mbajtjen e personave 110 duke siguruar kalimin e sigurt dhe të rehatshëm me manovërueshmëri maksimale. Shtëpia mund të kalojë drejt deri në një bankë e të akuzuarve ose vendit të pritjes - nuk ka nevojë për një anije!

Duke peshuar 33-ton, dhe duke matur 30 'x 60', infrastruktura e kësaj anije me mbulesë të ulët të të gjitha tekstileve me fije qelqi është mbresëlënëse. Lundrues në hulls binjake catamaran, ajo ka më pak rezistencë kur lëvizin nëpër ujë dhe mund të mbajë qëndrueshmëri, ndërsa fluturojnë nëpër valë të vogla. Në vend që të ankorohen, vinça elektrike të energjisë çeliku trarëve që rënie të qëndrueshme anije në erë. Ky tipar lejon lidhjen me anije në ujëra të cekët, meqë nuk është e nevojshme.

Ajo është e mobiluar tërësisht me sendet e paraqitura në foto, duke përfshirë një TV ekran të sheshtë 65, mobilje prej lëkure, tapiceri në natyrë dhe skarë me gaz, plus një kuzhinë të pajisur mirë.

A keni shtëpi unike për të shitur?

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 399,000
Adresa:Lumi Manatee
Qyteti:Palmetto
Qarku:Manatee
State:FL
Kodi Zip:34221
Viti i ndërtimit:2004
Dhoma gjumi:2
Banjo:2
Lloji i prones:lundër e banuar
Kushti:i shkëlqyer
Jashtme:Tekstil me fije qelqi
Flooring:Wood / Tile
Ngrohjes / ftohtë:Qendrore me Gjeneratorin

Listing Hetim

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

yurt gjatë vititPamje ajrore e nivelit të lartë në shtëpi.