Brenda Thompson, Eksperti i Marketingut të Pronës, Broker Real Estate

Brenda Thompson

Eksperti i Marketingut të Pronës, Broker Real Estate

Pasioni im është veçori unike që unë e quaj special "Gjeni ..."

Unë kurrë nuk kam përshtatur "myk", kështu që pse të krijojë një firmë të pasurive të patundshme që i përshtatet një myk! Unë jam një ekspert i marketingut të pronës, ndërmjetësi i pasurisë së patundshme. Ideja e "Gjeneve" speciale zhvillohet nga përvoja ime personale si blerës dhe shitës përpara se të bëhesha agjent i pasurive të patundshme.

Si blerës, doja të kisha diçka të ndryshme. Doja të jetoj në diçka të pazakontë. Doja një pronë ku personaliteti im unik do të ndihesha në shtëpi. Getting kjo pikë në një agjent tipik ishte sfiduese.

Si pronarë unik dhe pronarë të pronarëve, kur erdhi koha për t'i shitur ato, e dija se duhej të bëja më shumë nga veçoritë e pronës sime. Meqë kam ardhur nga një linjë e gjatë e shkrimtarëve dhe poetëve, vendosa të përdor poezinë për të përshkruar pronat e mia.

Në 1995 kompania ime ka lindur. Koncepti është një shtrirje e vërtetë e personalitetit tim të pazakontë. Si ish drejtor i marketingut për Bursën e Nju Jorkut, kam bashkuar dashurinë time për pronat e pazakonta, ekspertizën time të marketingut dhe poezinë time, për të krijuar kompaninë time. Speciale "Zbulon ..." ... Prona të Karakteri Unik për Ata që Zgjedhin Diçka Nga E Zakonshme.

Agjensia jonë është e fokusuar në marketingun e pronave unike dhe të pazakonta.

I sjell pronat në jetë!

"Për shumë vite punova si Drejtor i Marketingut për Bursën e Nju Jorkut. Dëshiroja më shumë liri sesa Amerika e korporatës mund të më jepte, mora licencën time NY Real Estate.

Pasi punova me disa nga kompanitë e pasurive të patundshme franchised në nivel kombëtar, unë u largova vetë. 'Prerës i biskotave' ose 'i prodhuar në masë' nuk do të punonte kurrë për mua, prandaj zhvillova "Gjeni ..." speciale për njerëz si unë - njerëz që donin diçka të ndryshme! Kam hapur zyrën tonë të parë të Special Finds në 1995 në Asheville, NC, dhe një zyrë të dytë në Hendersonville, NC në 2003. Ne kemi evoluar në një kompani të marketingut profesional dhe firmë të pasurive të patundshme. Ne punojmë ekskluzivisht me shitësit dhe fokusohemi tërësisht në vetitë unike.

Ne punojmë me pronarët e shtëpive në të gjithë SHBA dhe ndërkombëtarisht. Ne ndërtojmë dhe shpërndajmë fushata të marketingut të përshtatur dhe bindës. Ne shkojmë përtej thjesht vendosjes së një reklame në MLS lokale. Fokusi ynë është të bëjmë atë që është e nevojshme për të tërhequr blerësin e duhur për shtëpitë e pazakonta. Ne mund të intervistojmë dhe t'ju ndihmojmë të gjeni një agjent të mirë dhe të sigurojë marketingun për pronën tuaj unike.

Për t'u klasifikuar si një "Gjej ..." speciale, një pronë thjesht duhet të ketë personalitetin e vet të veçantë. Ajo mund të jetë në gjendje të mirë dhe të shkëlqyer, është e rrallë ose e vështirë për t'u gjetur, shpesh ka një plan urbanistik unik, mund të jetë unik, për shkak të vendosjes ose pikëpamjeve të saj, mund të jetë një shtëpi antike, , një shtëpi në fermë ose një vilë qyteti, një pasuri ujore ose një kasolle me trungje në pyll.

A është shtëpia juaj një vend i veçantë?

"Unë jam një poet, dhe çdo Special" Gjej ... "meriton një histori!

Shtëpi historike në Flat Rock NC për shitje. Treguar nga Brenda Thompson, Ekspert për Marketing të Pronës, Broker Real Estate.NOSTALGIA COTTAGE - Dera e ekranit godet si një fëmijë që del në një derë, pastaj një tjetër. Qeshura bën jehonë në të gjithë shtëpinë kur fëmijët luajnë fshehur-në-kërkim në lëndinë. Të rriturit hanë çajin e ftohtë në rrokut në verandë të mbështjellë.

Një pëlhurë gingham mbulon tavolina piknik ku limonadë dhe ëmbëlsira provokojnë gërryerje nga kalimtarët. Cottage Nostalgia ka jetuar një histori të pasur sociale ku miqtë dhe komunitetin u mblodhën çdo vit për raste të ndryshme.

E ndërtuar në 1908 nga familja e mirënjohur Tanner, ajo ulet prapa nga rruga në rreth 3 hektarë. Pranuar pikturuar me bardhë të ndritshme, me çati të re dhe përditësime të rëndësishme infrastrukturore, ajo është mirë në rrugën e saj për rinovim.

Muret e saj të guximshme mbajnë një histori ngrohtësie, dashurie dhe krenarie, të dukshme në detajet e disa karakteristikave origjinale që ende mbeten - dysheme me dru të prerë nga pemët ...

Shtëpi luksoze Asheville, tregtuar dhe shitur nga Brenda Thompson, Ekspert i Marketingut të Pronave, Broker Real Estate.APOGEE - Ashtu sikur arritja për yjet shumë të mësipërm, muzika mbushte hapësirën. "Kthejeni gjithë rrugën, askush nuk mund të na dëgjojë!" Dhe ata bënë ... dhe kërcenin. Miqtë thirrën, dhe 17 minuta më vonë ata u takuan në qendër të qytetit për darkë.

Apogee, në një pije freskuese 3950 ', është adresa më e lartë në Asheville. Krejtësisht private me pamje 75-milje, ajo ulet në 14.6, mirëmbajtje e ulët, më së shumti pyllëzuar akra, duke ndarë një kufijtë .25 me Park Rrugën Blue Ridge. Me 6420 sq ft, ka pamje nga çdo dhomë. Portat e shumta dhe kuvertat ftojnë argëtim ose reflektim. Disa nga karakteristikat kryesore të fundvitit përfshijnë: 2 master suites, ultra-luksoze

banjo me ensuite, Nest për Crow për shikimin e yjeve; 2-histori, guri i stivosur, fireplace djegia e drurit, kuzhina e madhe, hapësirat formale dhe të relaksuara, drurë & amp; kate rrezatimi rrezatues rrezatues, sistemi i tingujve me tela dhe dollapet e përafruara për të inkorporuar një ashensor. Drita e qytetit të frymëzuar nga Asheville. $ 1,395,000

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

ARTIKUJAT E BRENDËS U PARAQEN NË MËDHJETË E GAZETARËVE DHE MAGAZINAVE. KETU JANË VETËM NJË PYJE TË VENDEVE.

Logoja e Miami Herald WALL STREET SELECT logo Logo StarTribune Logoja e vlefshme Logo e Star-Telegram
Lajme OK logo FOX 16 Logo më e mirë & logo newsobserver.com Logo e Trendetuesve të Biznesit të Vogël INFORMNNY abc 50 logo
Logo e 2KUTV.com ksnt.com logo TheSunNews.com logo boston.com logo III Logo InvestimiDaily
Logo e International Business Times Tregu Pulse i Tregut Logo MercuryNews.com Logo e StreetInsider.com Logo e Kansas City
Logo 34abc Logo Pittsburgh Post Gazette Tregu Pulse i Tregut Logo olimpike WRAL.com logo
Logoja e Miami Herald Logoja e Daily Herald Logo e Contra Costa Times logo El Nuevo Herald LAJME CHANNEL 9 logo

SInce 1991, Brenda Thompson, Eksperti i Marketingut të Pronës, Broker Real Estate, është fokusuar vetëm në përfaqësimin e pronave të pazakonta, duke i bërë ata të dalin nga turma dhe duke i sjellë në jetë. Ajo jep pronën në kujdesin e saj, një identitet dhe tregon historinë e saj.

Lexoni kapitullin

Brenda-Thompsom-3D-Cover-Me-Amazon-Best-Seller-Badge

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar