Shtëpi e lartë në lartësi të lartë NC për shitje - Vendosja mahnitëse

Pamje ajrore e nivelit të lartë në shtëpi.
Aktiv
  • $ 514,500
  • Numri i krevateve: 3
  • Baths: 2
  • Sq Ft: 4270
  • Acres: 3.32

Belle Glade - një shtëpi mahnitëse lartësi të lartë NC

Shikoni në veri, në jug, në lindje ose në perëndim, një dritare është atje për shikimin tuaj. Në lartësi përafërsisht 4850, ajri është i ftohtë dhe i freskët. Çdo ditë shpalos një pikëpamje të re, sunrises lindore, sunsets perëndimore, dhe retë e butë shkon në mes të majave malore më poshtë.

Pamje malore nga 947 Windswept Ridge, Kantoni, NC, një mahnitëse lartësi të lartë nc shtëpi.

Pranvera përmes Rënies kryevepër zbulohet kur kopshtet shpërthejnë në ngjyra të shkëlqyera. Pronari, arkitekt i njohur i peizazhit për Xhennete Busch për shumë vite ka krijuar një parajsë botanike me këmbë 1500 me mure guri, grupe dhe shtigje për të shijuar varietetet 15 të hidrangeneve, varieteteve 29 të pemëve të panjeve, ditëve të 30,000, këmbanave të verdhë, hydrangeas dhe çdo shumëvjeçare të tjera të mundshme.

Foto e disa kopshteve në 947 Windswept Ridge Rd., Kantoni, NC, një shtëpi të lartë lartësi nc.

Shihni turne vizuale të kësaj lartësie të lartë në shtëpi.

Shikoni videon

Bashkëkohore në dizajn, pamjet e lë pa frymë e Malet e Madhe të Smoky të gjithë rrugën në Tennessee janë pika qendrore e pothuajse çdo dhomë. Porches dhe kuvertën jashtë shumë dhoma të zgjeruar ndjenjën e hapur.nc lartësi lartësi në shtëpi vetëm në perëndim të asheville nc

Disa nga lehtësitë përfshijnë një kuzhinë të madhe të përditësuar me countertops granit dhe të bukur cabinetry druri. Kuzhina është e hapur për dhomën e ndenjes me dru të madh që digjet në dru Buck Stove me ventilator që qarkullon ajri i ulur në një vatër guri me një sfond të stilit të ngjeshur. Ka një dhomë gjumi të nivelit kryesor me një dush të madh ensuite me vaskë të hedhur dhe një dush të veçantë të mermerit korintor, kabinete të bukura të të gjitha druri, dhe lavamanët e lave luksoze. Ashtu si në shumicën e dhomave, pikëpamjet nga gjumi dhe banjë kryesore janë duke rënë.

lartësi të lartë në shtëpi

Ka shumë hyrje në shtëpi. Një oborr i bukur siguron një qasje në nivelin e tokës, i cili përfshin një dhomë të madhe të lojërave me tryezën e bilardos me rregullim të madh që ishte përdorur më parë nga legjendat e Minesota Fats. Një dhomë e dytë që jetojnë me një tjetër Buck Stove të madhe, që digjet me dru dhe dy dhoma gjumi të bollshme të mysafirëve, dalin në kuvertë të poshtme.

Çmuar shumë nën vlerësimin e taksave të $ 562,400!

Ju do të gjeni këtë mahnitëse, katedrale, lartësi të lartë NC shtëpi në 3.32 bukur akra vetëm 35 minuta nga Asheville, NC.

A keni një pronë unike për të shitur?

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 514,500
Adresa:947 Windswept Ridge Rd
Qyteti:Kanton
Qarku:Haywood
State:NC
Kodi Zip:28716
MLS:3377674
Viti i ndërtimit:1985
Floors:2
Këmbë katrore:4270
Acres:3.32
Dhoma gjumi:3
Banjo:2
Gjysma e banjove:1
Garage:2
financiare:Çmuar më poshtë vlerësimit tatimor. Vlerësimi i taksave të 2017 është $ 562,400.

Harta e Vendndodhjes

Listing Hetim

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

Pamje e jashtme e 733 Bolens Creek Rd, Burnsville, NC, një kabinë krejtësisht private NC.