jotipik

shtëpi unike rtp për shitje
Shitur
  • $ 449,900
  • Numri i krevateve: 3
  • Baths: 2
  • Sq Ft: 3500

RTP shtëpi jo-standarde për shitje.

Atrium qendërpjesë është fokusi në këtë shtëpi unike rtp për shitje.

Unique, e pazakontë - një shquar në mesin e shtëpive nënndarje më të projektuar në mënyrë tipike. Mbetur privatisht në 1.7 akra me pyje të ulëta të mirëmbajtjes dhe duke mbështetur deri në disa hektarë 14 të tokave HOA private, kjo përzierje tërheqëse bashkëkohore bukur me pyllin. Pas hyrjes, bëhet menjëherë e qartë se arkitekti ka projektuar shtëpinë e përsosur për vendosjen. Pothuajse çdo dhomë e veçantë brenda është e mbushur me dritë, duke ofruar pamje dhe qasje në natyrën përreth. Pika e qendrës është një histori mahnitëse dy dhe një gjysmë, atrium i gjatë i 25 'qelqi i përsosur për të ushqyer bimët pastruese të ajrit ose shfaqjen e veprave të artit. Me qasje në atrium, një dhomë gjumi të madhe master me banjo me një banjo përfshin lehtësisht një të tretën e nivelit kryesor dhe përfshin një dhomë ulur private ulur me fireplace dru-djegur, glows e cila mund të shihet nga shtrati. Gjithashtu jashtë atrium është një dhomë ngrënie formale qiell të ndezur me pamje një dhomë të gjallë të jetesës me fireplace dru-djegia dhe qasje në një verandë të madhe të shqyrtuar. Disa nga lehtësitë e tjera të brendshme përfshijnë një kuzhinë të gjerë të hapur në një dhomë familjare me diell, me tavanin fluturues dhe muret 2 të dritareve. Në nivelin e sipërm dhe duke kërkuar poshtë dhe në atrium është një zyrë e madhe qoshe, një dhomë gjumi të dytë, dhomë gjumi mysafir. dhe një dush tjetër. Duke përfituar nga vendndodhja, kjo pronë është shumë e qetë dhe e izoluar, por brenda ecjes në distancë në pishinën e komunitetit dhe tenisit dhe vetëm disa minuta nga Triangle Park kërkimore (RTP).

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 449,900
Adresa:10517 WHITESTONE RD
Qyteti:RALEIGH
Qarku:Zgjohem
State:North Carolina
Kodi Zip:27615
MLS:2106172
Viti i ndërtimit:1983
Floors:1.5
Këmbë katrore:3500
Dhoma gjumi:3
Banjo:2
Gjysma e banjove:1
Garage:2
Madhësia e tokës:1.7 Acres
Rental:Raleigh e Veriut
Community:Stonebridge
Recreation:Pishinë, Tenis, Liqeni

Harta e Vendndodhjes

Listing Hetim

Lini një koment

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

Lakefront Community Living 249-boulder-run-dr-lake-lure-print-001-26-249-boulder-run-dr-lake-lure-3552x2400-300dpishtëpi charlotte moderne të shekullit të mesëm