Full of Grace - 1875 Viktorias për Shitje

Shitur
  • $ 224,900
  • Sq Ft: 2900
  • Acres: 1

Shumica e ditëve kemi perime të freskëta nga kopshti - kunguj i njomë, spinaq, marule, rrepka - ashtu siç e imagjinojmë pronarët origjinalë të bërë më shumë se një shekull më parë. Nga zyra jonë e shtëpisë, shpesh ne jemi të hutuar nga dreri, lepujt dhe ushqimet e egra të Turqisë nga ngastra ushqimore prapa. Në pranverë oborri ynë shpërthen me ngjyrë. Ne shijojmë pamjen nga shaded-screened-në verandë.

Restauruar me dashuri me dera origjinale të qelqit të qelqit dhe pllakave të pishave të zemrës, kjo 2900 + SF grabitur viktoriane përmban elemente të bukura arkitekturore. Ndërtuar në 1875, kjo shtëpi historike e 2-it ka tavane të larta, korridore të gjera, mure në bordin e dyshemesë, tabela të larta, përpunim të brendshëm të kurorës dhe zbukurime me detaje jashtë.

Ende në përputhje me pamjen dhe ndjenjën e epokës së Viktorias, disa përditësime janë bërë për të rehatshme, moderne të jetesës - tavan tifozë të gjithë, shëtitje në dollap të madh në MBR, xhami dush përveç vaskë këmbë thua në MBR , Ajër të kondicionuar me 2 dhe një dhomë të madhe lavanderie me .5 BA. Me 4 BRs dhe 3.5 BAs në një nivel të nivelit 1-acre, mundësitë janë të pafundme.

Vetëm 20 min nga liqeni Lure dhe 30 minuta nga Hendersonville me potencialin e B & B.

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 224,900
Adresa:184 S Ridgecrest
Qyteti:Rutherfordton
Qarku:Rutherford
State:NC
Viti i ndërtimit:1875
Këmbë katrore:2900
Acres:1

Listing Hetim

Lini një koment

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

një shembull i shkëlqyer i zonës së pazakontë të zonës Asheville në malet pranë Asheville