Exotica - Shpëtuar nga Norma

Shitur
  • $ 545,000
  • Sq Ft: 3600
  • Acres: 6.93

Arching portat prej druri të sigurojë hyrje përmes livadhe harlisur dhe kaluara një lumë të bukur në këtë pronë të veçuar në malet e Karolinës së Veriut. Ndjenja është disi ekzotike këtu me një peizazh të harlisur që siguron një mjedis që kërkon pak mirëmbajtje.

I rrethuar nga pemët, ekziston gjithësia e plotë, por me hapje që ofrojnë pamje të pabesueshme përgjatë luginës përtej maleve të largëta.

Rrezet e diellit e mbush këtë shtëpi unike të projektuar për të sjellë jashtë. Ka disa dritare 20 që mbushin nivelet kryesore dhe të ulëta me pikëpamjet gjithnjë në ndryshim të maleve dhe pyjeve. Kuzhina, me kabinetin e bukur të qershisë dhe pajisjet e brendshme, hapet në dhomën e madhe duke e bërë zonën të ngrohtë dhe të ftuar.

Master suite është me të vërtetë luksoze me një zonë të madhe dollap dhe dush të hapur. Niveli më i ulët, i përsosur për tubime familjare, dyshe si një suitë mysafirësh me dy shtretër të Murphy-t të fshehur në mure, sobë me gaz dhe fireplace.

Duke pasur përafërsisht përafërsisht 3600 këmbët katrore të zonës së banimit dhe të vendosura në akset 6.93, kjo shtëpi e bukur është afër Zonës së Zbavitjes së Shtetit Dupont dhe Troutit të Davidsonit dhe Vend kampimt. Projektuar nga arkitekti Clyde Allen, kjo shtëpi unike është e vendosur në mes të Brevard, Hendersonville dhe ka qasje të lehtë në Asheville.

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 545,000
Qyteti:Pisgah Forest
Qarku:Henderson
State:NC
Floors:2
Këmbë katrore:3600
Acres:6.93

Listing Hetim

Lini një koment

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

një shembull i shkëlqyer i zonës së pazakontë të zonës Asheville në Hendersonville ncShikimet e Veriut Asheville Mountain