Asheville Highest Estate Altitude

Asheville shtëpi luksoze për shitje.
Shitur
  • $ 1,010,000 SHITUR
  • Numri i krevateve: 4
  • Baths: 4.1
  • Sq Ft: 6420

Sikur arritja e yjeve të lartpërmendura, muzika mbushte hapësirën. "Kthejeni gjithë rrugën, askush nuk mund të na dëgjojë!" Dhe ata bënë ... dhe kërcenin. Miqtë thirrën, dhe 17 minuta më vonë ata u takuan në qendër të qytetit për darkë.

Apogee mban adresën më të lartë lartësi në Asheville. Në një 3950 më të freskët, është një shembull i mrekullueshëm i pasurive të pazakonta të Ashevilit. Ajo. Krejtësisht private me pamje 75 milje, ajo ulet në 14.6, mirëmbajtje të ulët, më së shumti me tokë të pyllëzuar, duke ndarë një kufiri prej rreth .25 me Parkway Blue Ridge.

Me 6420 sq ft, ka pamje nga çdo dhomë. Portike dhe kuvertë të shumta ftojnë argëtim ose reflektim.

Disa nga karakteristikat kryesore të fundvitit përfshijnë: suita master 2, banjo ultra luksoze me banjë, Nest-i i Crow për shikimin e yjeve; 2-story, guri i stivosur, fireplace djegur druri, kuzhinë të madhe, hapësirat formale dhe të relaksuar, dysheme me drurë të drurit dhe rrezatimit të nxehtë, sistem të shëndoshë me tela dhe dollapë të lidhur për të përfshirë një ashensor. Tmerrues Asheville dritat e qytetit.

Apogee është vendosur në malin Elk, një nga zonat më të bukura të shtëpive luksoze në Asheville. Nëse keni kohë për një makinë të shkurtër për të parë peizazhin e bukur dhe pasuritë luksoze, merrni North City Loop: Drive deri Town Mountain Road në Parkway Blue Ridge. Kthehu nëpër Elk Mountain Highway skenik. Këtu janë drejtime detaje: Merrni I-240 në lindje për të dalë nga 5B. Kthehuni në Charlotte St TOWARD në qendër të qytetit. Në dritën e trafikut të ardhshëm, të marrë një të majtë në College St Në dritën e ardhshme, të marrë një të majtë mbi Town Mountain Rd. Ndiqni këtë për rreth 6.3 milje, derisa të arrini një udhëkryq me Parkway Blue Ridge. Merrni një të majtë, duke u drejtuar në veri në Parkway. Kthehuni në rrugën e parë në të majtë (shenja për Weaverville). Shko një distancë të shkurtër në një shenjë të ndaluar, dhe të marrë një të majtë mbi Elk Mountain Scenic Hwy. Ndiqni këtë në fund, pastaj merrni një të drejtë në Beaverdam Rd. Merrni një të majtë në Merrimon Ave., e cila do t'ju kthejë në qendër të qytetit. Lejo një orë.

Ne jemi agjentë të shtëpive luksoze të Karolinës Perëndimore të Karolinës Perëndimore dhe ekspertë unik të pronave, që tregojnë prona të veçanta private dhe prona luksoze për blerësit tanë kombëtarë dhe ndërkombëtarë. Ekspertiza jonë mbulon tregun luksoz të pasurive të patundshme në Asheville dhe Hendersonville më të mëdha, duke na lejuar që të paraqesim blerësit me një portofol të pronave më të dukshme në rajonin tonë.

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 1,010,000 SHITUR
Adresa:99 Trail Elk
Qyteti:Asheville
State:NC-North Carolina
Kodi Zip:28804
MLS:NCM562931
Këmbë katrore:6420
Dhoma gjumi:4
Banjo:4.1

Harta e Vendndodhjes

Listing Hetim

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

Shtëpi malore Waterfront për shitje në Granite Falls, NC jusst 10 minuta nga Hickory, pranë Boone dhe vetëm një makinë të shkurtër për të Asheville ose Charlotte.Lakefront Community Living 249-boulder-run-dr-lake-lure-print-001-26-249-boulder-run-dr-lake-lure-3552x2400-300dpi