ЕДИНСТВЕНИ ДОМА ЗА ПРОДАЖБА

Својства што се издвојуваат во толпата

Над 65,000 Единствени купувачи на домови сакаат да го видат вашиот имот

Ајде да го направиме познат!

 • Бренда! Ова е убаво! Ви благодариме за работата и вниманието на деталите. Одличен распоред и форматирање. Ова е над и над она што го очекував. 

  Janeејн М. (Се продава од сопственик)
 • Ви благодарам! Вашата страница навистина носи совршени уникатни купувачи! Каков благослов! 

  Бет П (Се продава од сопственик)
 • Добро утро Бренда, го продадовме нашиот дом! Готовината со целосна цена не нуди никакви непредвидени ситуации! Пресреќна сум, не можам да почнам да ви кажувам. Го ценам сето она што го направивте. Сигурно ќе ви ја препорачам услугата и страницата.

  Патриша Е. (Се продава по сопственик)
 • Почитувана Бренда, отиде над повикот за должност. Многу импресионирани од вашата лична работа и допир ...

  Елизабет С (Се продава по сопственик)
 • Каква прекрасна реклама - Леле! Благодарам, Бренда, за волшебството!

  Волтер (Се продава по сопственик)
 • Само сакав да кажам благодарам за целата ваша помош. Вашиот опис на имотот донесе многу потенцијални купувачи во куќата. Толку многу луѓе го видоа тоа и се продаде за 20K над бараната цена! Сè уште ми се јавуваа. Мислам дека твојот опис помогна во добивањето на над-понудената понуда. 
  Пат (на продажба од сопственик)
 • Изгледа прекрасно. Направивте фантастична работа. Јас сум многу импресиониран. Не можам да ви заблагодарам доволно за напорот. Не можев да бидам позадоволен.

  Богат (на продажба од сопственик)
 • Не можам да ви се заблагодарам доволно за целата помош и поддршка што ви ја дадовте на патот. Да не беше за вас, не знам дека ќе стигнев досега во процесот. Рано ми даваше толку многу охрабрување и секогаш кога ќе се јавев ќе одговориш. Тоа ми значеше светот. 
  Моник (се продава од сопственик)
 • Ти благодарам!!! Вие сте мајстор маркетинг. Одговорот беше непосреден! Може да предавате курс за маркетинг Бренда! Јас дефинитивно би бил прв во редот. 

  Patsy N (брокер на Келер Вилијамс)
 • Бренда, зачудуваше прекрасно во описот на списокот. БЛАГОДАРАМ - за вашиот "верување"& ЕНТУЗИЈАЗАМ во врска со нашиот имот.

  Н. Кун и семејство (на продажба од сопственик)
 • Навистина, вие се истакнувате како сјајна starвезда во однос на професионалноста, ефикасноста, ентузијазмот и грижата. Би сакал да ја продадам куќата преку вас од овие причини. Најдобри желби!

   

  Fran G (Се продава од сопственик)
 • Јас само го сакам начинот на кој ги спојувате вашите страници заедно. Одвојте време навистина да читате и да добиете чувство и да ги земете високите точки. Тоа е толку ретко и ве прави исклучителни! Благословени сме што ве имаме. Ви благодарам многу
  Фејт Л (агент на Келер Вилијамс)
 • Вие сте Прекрасно! Мојот продавач го сакаше тоа што го стори!
  Мег Л. (агент за недвижнини во Едина)
 • Ви благодарам за интегритетот и за работата што ја потрошивте на моето досие.

  Гај Л. (Се продава од сопственик)
 • Повторно правите неверојатна работа!

  Julули Д. (Келер Вилијамс)
 • Јас секако го ценам вашето внимателно внимание на нашиот список со вас 

  Анџела Б (Се продава од сопственик)
 • Изгледа убаво како и секогаш!

  Фејт Л. (агент на Келер Вилијамс)
 • Ова беше толку лесен процес и ја ценам целата ваша помош!

  Дастин Б (агент)
 • ЛЕЛЕ! Импресиониран сум од резултатите. Многу ви благодарам!

  Пат (на продажба од сопственик)
 • Нашата куќа е закажана да се затвори во петок! 🙂 Ви благодарам за сè што сторивте. Ми помогна со тоа што ми рече да се „пуштам“ Беше тешко!  

  Бетани М (Се продава од сопственик)
 • Никогаш не очекував дека ќе работиш толку напорно за што ме чинеше  Ви благодарам. Вие сте елегантна компанија.

  Сем (на продажба од сопственик)
 • Здраво, Бренда, јас сакав да ве известам дека имаме ја прифати понудата на нашата куќа! Ви благодарам многу за напорната работа за маркетинг на имотот во светот! 

  Карл (на продажба од сопственик)
 • Изгледа одлично Бренда и ги надмина моите очекувања. Мило ми е што наидов на твојата веб-страница!

  Мет (агент за подобри домови за куќи)

Погледнете ги нашите уникатни домови за продажба

Атланта уметници повлекувањеАктивни
$ 529,900

Атланта уметници повлекување

1646 Истпорт Тераса
Атланта, Џорџија 30317

 • 3Кревети
 • 2Бањи
 • 1,529квадратни стапки
Активни
$ 850,000

Обележје историски имот

5595 US автопат 278
Хокс Блаф, Алабама 35903

 • 6Кревети
 • 4 целосна, 1 полувремеБањи
 • 5,432квадратни стапки
Активни
$ 799,900

Црвена штала дома и куќи

33 W Џеферсон Rd
Питсфорд, Њујорк 14534 година

 • 6Кревети
 • 4 целосна, 2 полувремеБањи
 • 3,408квадратни стапки
Поглед на пасиштата на областа Ешвил.Активни
$ 1,950,000

Ешвил област сон површина

101 + 206 Самнер возење
Арден, Северна Каролина 28704

Активни
$ 40,000

Домашна можност за рехабилитација

401 Lookout Ave.
Шарлероа, Пенсилванија 15022 година

 • 3Кревети
 • 1 целосна, 1 полувремеБањи
 • 2,800квадратни стапки
Активни
$ 1,200,000

Неверојатен луксуз на брегот - еко-пријателски

1920 С. Спрингдејл патот
Нов Берлин, Висконсин 53146

 • 6Кревети
 • 6Бањи
 • 5,500квадратни стапки
Претворен дом во шталаАктивни
$ 850,000

Претворен дом во штала

51241 866 Rd
Овоштарник, Небраска 68764

 • 3Кревети
 • 2Бањи
 • 3,800квадратни стапки
Куќата на канадскиот ПреперАктивни
ЦДН 1,200,000 долари

Куќата на Prepper во Канада

8 Стоунхаус Лејн
Долна Сент Мери, Њу Бранзвик

 • 3Кревети
 • 1Бањи
 • 2000квадратни стапки
Рана комерцијална можност за пожарникари!Активни
$ 159,000

Историска огниште комерцијална можност

700 Запад 18-ти Св
Конерсвил, Индијана 47331

 • 1Кревети
 • 1 целосна, 2 полувремеБањи
 • 2,600квадратни стапки
Круг во Вудс етериорАктивни
295,000 $ ФИРМА

Резервоар за вода можен дом

Буркет Аве (TBD)
Вест Џеферсон, NC 28694

 • Кревети
 • Бањи
 • Круг 32' висок x 28' дијаметар на основатаквадратни стапки
Sherpenjewel на usvi луксузни ст. Томас домаАктивни
$ 10,900,000

Луксузен дом на вода UVVI на Заливот Магнес

Magens Bay
Свети Томас, USVI, ST 00802

 • 5Кревети
 • 7Бањи
 • 10,561квадратни стапки
Преобратен дом на светилиште во мал град.Активни
$ 344,900

Преобратен дом на светилиштето

1222 Милингтон Св.
Винфилд, Канзас 6156

 • 5Кревети
 • 3 целосна, 1 полувремеБањи
 • 7000квадратни стапки

Продажба на вашиот уникатен дом?

Сега можете да ги објавите вашите уникатни својства на нашата страница за 40.00 УСД месечно!

Или, можеме да изградиме сопствен маркетинг програма за вас!

Специјални наоди ги категоризира својствата според уникатен стил. Ако сакате да го продадете вашиот необичен имот, тој ќе биде наведен и целосно продаден тука - или - ако сакате да купите, кликнете на стилот на имот што ве интересира.

Специјални „Наоди“ - Пребарајте ги нашите уникатни куќи за продажба според категоријата на имот

Одличен пример за легло-појадок-ербаби
Преобразените цркви се бараат. Ова е одличен пример за еден.
Одличен пример за заштитен од земја или подземен дом.
Одличен пример за историски дом.
Мали фарми за планински коњи.
Рустикален надворешен дом од дневник.
Одличен пример за многу модерни и еклектични домови за продажба.
Одличен пример за необичен луксузен имот.
Одличен пример за домашно подготвувач!
Воздушен поглед на уникатни домови до крајбрежјето.
Оваа пловечка капела е одличен пример за други необични својства на продажба.
Земјиште на врвот на планината и површина во NC

Дали имате уникатен дом што би сакале да го видите на нашата страница?

'Llе го рашириме црвениот тепих за вас!

Зошто започнав Специјални "Наоди ..."?

Идејата за Специјални „Наоди“ се разви од моите лични искуства како купувач, а потоа и како продавач - многу пред да станам агент за недвижнини.

Како вас, јас поседував многу уникатни куќи за продажба. Како купувач, бев фрустриран што работев со традиционални фирми за недвижнини кои не можеа да сфатат дека барав уникатен имот, па тие континуирано ми покажуваа стандардни и световни својства што се вклопуваат во тесните граници на нивните локални МЛС.

Кога бев подготвен да ги продадам моите уникатни домови, открив дека на традиционалните фирми им недостасува знаење, вештини и искуство за да продаваат необични својства, па затоа, зедов моја експертиза за маркетинг, стекната како директор за маркетинг на Newујоршката берза, заедно ова со лиценца за недвижен имот за да се пополни толку потребната празнина во индустријата за недвижнини и voila! Роден е специјалниот „Наоѓа…“!  

Ние пласираме и промовираме необични својства и уникатни куќи за продажба.

Дозволете ни да ви помогнеме. Ние сме рекламна агенција за необични домови. Ние исто така сме агенти посветени на продажба на уникатни куќи.

Внатрешни работи на еден од уникатните домови за продажба.