Shift Energjitik - Estate Unique Mountain

Një nga pasuritë unike malore në 1192 Rabbit Skin Rd., Waynesville, NC.
Aktiv
 • $ 1,333,333
 • Numri i krevateve: 7
 • Baths: 7
 • Sq Ft: 8015
 • Acres: 23

Shift Energji - Vërtet një pasuri unike malore!

Një vend i tillë i fuqishëm ku mendimi pastron dhe kreativiteti shpërthen. Nuk ka kufij, një vend i shenjtë ku energjia shëruese e tokës rrjedh lirshëm, duke ftuar transformimin. Nuk është e habitshme, me ujë të kristaltë të pastër që rrjedh nëpër depozitat e shumta të kuarcit të energjisë që rrethojnë këtë pasuri unike të malit, mysafirët më të ndjeshëm kanë shprehur ndjenjën e qetësisë dhe mirëqenies kur vizitojnë.

Nëpërmjet një hyrjeje të mbyllur, një makinë me zhavorr dhe zhavorr mbulon kodrën e gjelbër dhe lisin e malit, hambaret dhe kullotat e kaluara, dhe një nga dy pellgjet. Asnjëherë mos të merret si e mirë, kjo tokë kërkon vëmendjen tuaj. Kalimi përmes saj është mahnitës, duke arritur kulmin në një pastrim ku komandat e shtëpive të përjetshme shikojnë përgjithmonë.

Në lartësinë 3000, një këmbë katrore 8000 (+) mbresëlënëse, 7-dhoma gjumi, rezidenca 7 (+), është pjesa kryesore e një pasurie malore unike 23-acre.Pamje e pasurive unike malore në 1192 Rabbit Skin Rd., Waynesville, NC.

Duke fituar vëmendjen në mbarë botën, kjo pronë ishte në pronësi të tij nga psikiku, autori dhe komunikatori kozmik Greta Woodrew. Ka qenë një ikje private për një President të mëparshëm dhe tërheqje korporative për themeluesit e Fondacionit të Teknologjisë Hapësinore dhe Kërkimit (STAR). Ajo ka luajtur një mori vizitorësh të njohur nga e gjithë bota. Ka shumë karakteristika të mbijetesës që e bëjnë këtë një mundësi të dëshirueshme dhe unike. Kohët e fundit në 2013, prona u shfaq në Kanalin Kombëtar të Gjeografisë si Parajsa Preppers. Aktualisht është një vendbanim privat familjar.

Pa kufizime të zonimit dhe shumë vende ndërtimi, ka mundësi të pakufizuara zgjerimi. Kjo pasuri unike e malit është e vendosur më pak se 3 minuta nga dalja 20 në I-40. Kjo është e njëjta dalje si ajo e marrë për qasje në Parkun Kombëtar të Madh Smoky Mountains. Një makinë e shkurtër 15-minutësh ju çon në qytetin e gjallë malor të Waynesville, dhe ju jeni më pak se 30 minuta nga Asheville. Zona ofron një sërë aktivitetesh kulturore, teatri të gjallë dhe shfaqje muzikore dhe mundësi rekreative katër sezonesh, duke përfshirë ski në Cataloochee, shëtitje me varkë, peshkim dhe golf. Të dy Parku Kombëtar i maleve të Smoky Great dhe të gjitha objektet argëtuese në Cherokee Resort dhe Kazino janë brenda një makinë të shkurtër.

Sigurisht, ka edhe aeroporte ndërkombëtare 2, Charlotte (NC) dhe Atlanta (GA) brenda një makine 2-3 orë, plus aeroporte më të vogla në Asheville, Greenville dhe Knoxville. Përfshirë në këtë pronë është një gjerësi e gjerë, e sheshtë, që mund të përdoret si helipad.

Shih Virtual Tour


Pikat kryesore të pronës

 • Në gusht të 2016, pronarët aktualë arritën të ri-hapnin dhe aktivizonin vorbullën shëruese - një energji ndryshe nga diku tjetër.
 • Vendosur në mënyrë strategjike në Haywood County, i vetmi qark në lindje të Rockies ku të gjithë ujërat dalin nga brenda kufijve të qarkut dhe nuk rrjedh ujë nga zona të tjera.
 • Uji i pranverës rrjedh përmes depozitave të larta të kuarcit energjetik që rrethojnë këtë Estate Unique Mountain.
 • Shtatë dhoma gjumi, duke përfshirë suita master 5
 • Një total prej 7 plotë dhe 2 gjysmë banjot
 • Niveli më i ulët është i kompletuar me Dhomën e Zbavitjes, Viking Ships Bar me dysheme, Bodrumin e Verës, Dhomën e Teatrit, Dhomën e Ushtrimit dhe 10-Person Dry Sauna.
 • Përdorim i gjerë i dyshemeve të drurit, llaçit, gurit dhe tjegullave. Një zonë papafingo shtesë në një nivel të katërt zgjat gjatësinë e plotë të shtëpisë.
 • Një sistem i sigurisë dhe zbulimit të zjarrit është në vend dhe qasja në internet dhe celular është në dispozicion.
 • Shtigjet në këmbë dhe shtigjet e erës nëpër pyllëzuar dhe të pastruar, niveli (ideale për vende të tjera në shtëpi) dhe toka kodrinore.
 • Ka disa livadhe të vogla dhe të rrethuara me bar me stalla dhe hambare, një pellg i sipërm i pajisur me koi dhe një pellg më të ulët të kafshëve të egra. Swings dhe gazebos janë të përshkuara në të gjithë pasurinë.
 • Një garazh i shkëputur 1 1 / 2, zhvendosja e kopshtit dhe sipërfaqet e shumta të mbuluara ofrojnë katër sezone të këndshëm.
 • Sipërfaqet e tokës të menaxhueshme për kafshët e vogla dhe rritjen e kulture
 • Pusë private, me dy xNUMX-gallon gravity tanket e ujit të ushqyer
 • Siguroheni, një bunker i madh i ventiluar i magazinimit të ushqimit i ndërtuar në një kodër të vendosur në pjesën e pasme të garazhit.
 • Ndërmarrjet nëntokësore
 • Opsionet e karburantit me shumë burime, përfshirë tanket e naftës 2 - 2,000 dhe 550 Gallon, një depozitë propane e varrosur dhe tre soba dhe zjarre druri
 • Orientimi nga jugu në jugperëndim nxit përdorimin e diellit pasiv
 • Gjenerator i plotë i shtëpisë
 • Hapësira të shumëfishta magazinimi / furnizimi
 • Vendosja e radiofrekuve dhe antena e shtrirë e madhe në kodrën
 • Serë me bimë që prodhojnë fruta të përcaktuara - dardha, pjeshkë, rrush dhe manaferrat e egër
 • Master suite me nivel të lartë me tavan qelqi dhe mur i projektuar si një serë e brendshme
 • Furrat e jashtme dhe grilat e vendosura në gur
 • Goditja e dushit me grepa
 • Kuzhinë të gjerë me të bukur, të butë me prekje countertops Brazilian granit prej lëkure
 • Kuvertë të mëdhenj nga dyshemeja kryesore dhe kuvertat private nga dhomat e gjumit ofrojnë pushime relaksuese për kafe në mëngjes ose një gotë verë në mbrëmje, duke marrë në pamje spektakolare
 • Dhoma e shtëpisë mbante plotësisht

A keni një pronë unike për të shitur?

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 1,333,333
Adresa:1192 Rabbit Skin Rd.
Qyteti:Waynesville
Qarku:Haywood
State:NC
Kodi Zip:28785
MLS:3217990
Viti i ndërtimit:1973
Floors:3
Këmbë katrore:8015
Acres:23
Dhoma gjumi:7
Banjo:7
Gjysma e banjove:2
Garage:1.5
Pool:Olimpike në tokë
Kushti:i jashtëzakonshëm
Jashtme:Natyrore Stone
Ngrohjes / ftohtë:Nafta ose propan, avulli i ujit të nxehtë

Harta e Vendndodhjes

Listing Hetim

Lini një koment

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

Asnjehere nuk ka jetuar ne Modern Mountain Green Home vleresuar ne $ 1,240,000!