Echo - Moderne Mountain Green Home

Asnjehere nuk ka jetuar ne Modern Mountain Green Home vleresuar ne $ 1,240,000!
Aktiv
 • $ 799,900
 • Numri i krevateve: 3
 • Baths: 4
 • Sq Ft: 5880

Kurrë nuk ka jetuar në Moderne Mountain Green Home për Shitje

Ata flasin politikën duke shikuar pritësin të përgatisin darkë - një kuzhinier nga profesioni, vetëm pajisjet më të mira janë të lejuara në këtë kuzhinë. Grupet e mysafirëve që shijojnë zjarrit në dhomën e madhe ose në verandën e ekranit. Ata shoqërohen, duke shikuar lart dhe rreth arteve të artit duke u dhënë jetë muret. Gjithkush është i hipnotizuar nga pikëpamjet, një horizont i pafund në juglindje.

Moderne Mountain Green Home pranë Waynesville dhe Asheville NC

Echo, një shtëpi moderne malore e gjelbër, pret pronarët e saj të rinj.

Ata do të jenë të dashuruar në gatim dhe dashamirës të artit. Ata gjithmonë do të jenë në frikë nga alfabetet e mahnitshme, do të vlerësojnë breezes freskët freskuese malore dhe më shumë se çdo gjë, ata do të ndjejnë se kujdeset e tyre dalin në male.

I vendosur në akset private 10, Echo është vendosur në mënyrë strategjike afër kulmit duke ofruar pamje të malit 180.

Disa nga lehtësitë përfshijnë kuzhinën e kuzhinës me $ 51,500 të pajisjeve të pa përdorura - Nën-Zero dhe Wolf, dru akacie të lëmuar dhe dysheme betoni, tërheqje luksoze me dhoma gjumi me kuzhinë në mëngjes dhe dysheme të nxehta të banjës, një $ 7,200 Porta gjermane e hyrjes Groke, një ngrohje dhe ajër gjeotermik $ 130,000, dhe zjarrit me gaz brenda dhe jashtë.

Shih turneun vizual të kësaj shtëpie moderne malore të maleve

Shih Video Tour

Echo nuk është jetuar dhe vlerësuar në më shumë se $ 1,240,000. Në 95% të plotë, shtoni prekjet tuaja me porosi kozmetike. Toka mund të ndahet një herë dhe ka një vend shumë të bukur banesë skenik rreth gjysmës së rrugës deri në kodrinën ku mund të ndërtohet një shtëpi tjetër.

Vetëm minuta 12 për I-40, minuta 25 për Waynesville, dhe minuta 40 për Asheville.

2 karrige në kuvertë përballen me pikëpamjet në këtë shtëpi moderne malore malore.Karakteristikat e kësaj shtëpie moderne malore të malit:

 • Hyrja: Një energji e kuqe efikase 4'x9 'Dera e përparme gjermane Groke ju fton në këtë tërheqje moderne.
 • Dhoma e Madhe: Një sallon konceptesh të hapur me tavane 22, dysheme prej druri të akacies, mure të shtrirë me xham, plus 9 'stacking, dyert xhami rrëshqitëse që ofrojnë pamje të lë pa frymë nga Smoky Mountain me rreze të gjatë.
 • Dhoma e ngrënies: Plani i hapur i planit të konceptit mundëson kënaqësi në një shkallë të madhe. Dy mure të dritareve dhe 8 'derë xhami patio japin një kornizë për të harlisur jashtë.
 • Kuzhina: Kuzhina e dizajnuar nga Chef përfshin cabinetry me porosi, countertops Caesarstone, dhe pajisjet premium Sub Zero / Wolf që kushtojnë mbi $ 51,000; duke përfshirë një 48 "frigorifer para xhamit, 48" (4) me gazin francez të gazit të lartë, sirtarët frigorifer, një mikrovalë sirtar, një icemaker dhe një nën frigorifer.
 • qilar: Përfshin një 2nd Electrolux pjatalarëse, lavaman, deponim i mbeturinave, dhe kazanët e fshehur të riciklimit.
 • Verandë e mbuluar: Gëzoni 180-gradat e pikave të gjata malore. Përfunduar me ekranet elektronike dhe një fireplace inox. Mund të përdoret si një verandë gjumi, ngrënie në natyrë ose një bisedë me zjarr që shijon pamjen. Rrethues oborre hapur hapur modernizuar me kangjella italiane projektuar kabllor inox.
 • Tërheqja e Masterit: Niveli kryesor i shenjtë i izoluar në fund të shtëpisë. Ndajini dollapët e tij dhe të saj të gatshëm për kontaktin tuaj personal - një dollap shtrirë / dhomë private studimi / stërvitje. Dera prej xhami prej xhami xhami çon në portikun e mbuluar. Zgjohuni në disa vargje malore në pamje të parë.
 • Kuzhina e mëngjesit: Kafe bar me frigorifer Subzero, countertop Caesarstone.
 • Master Bath: Dush i madh i shkëlqyer Spa-style, që përshkruan dush me duar të dyfishta dhe sprays të trupit 8. Dysheme të ngrohta dhe një vaskë të qendrës për t'u çlodhur pas një dite të gjatë ecjeje.
 • Suite për mysafirë: Kati i sipërm i izoluar privat suite me banjë të plotë dhe të ecin në dollap dhe treehouse si pikëpamjet.
 • Loft: Përfunduar me banjë të plotë, lavaman me bar dhe një frigorifer Subzero under-counter. I madh për një zyrë, studio arti, dhomë meditimi apo dhomë gjumi.
 • Dhoma Flex: Bodrum i plotë ekskluziv me banjë të plotë dhe dollap me këmbë, i gatshëm për karakteristikat tuaja të personalizuara; të përsosur për një dhomë lojë, teatër në shtëpi, një paketë au pair ose një dhomë me krevat marinari që mund të akomodojë shtretër me krevatë me kat 4-5.
 • Dhoma e verës: Vendosni vizionin dhe stilin e dizajnit së bashku për ruajtjen e verës në dysheme dhe tavan.
 • Dhoma Pajisjet: Dhomë në garazh për pasionin tuaj, golf, ski, snowboards, kopshtari ose punëtori.
 • Qeni i larjes: Dush të veçantë të gatshëm për tjegull në bodrum për të mbajtur qen ose pajisjet tuaj të pastër.
 • Salla e sigurt: Hapësira e magazinimit me mure betoni të derdhur dhe tavan.
 • Tiparet e Gjelbër: Ngrohja gjeotermale Trane dhe sistemi i ajrit që kushton $ 130,000, izolimin e shkumëzës së llakës Icynene, dritaret dhe dyert e yjeve të energjisë WinDoor, zjarri i gazit 60 dhe lavanderi me efikasitet energjetik dhe fixtures American Standard / Moen bath. Dy ngrohje të ujit Noritz tankless gati për t'u instaluar.
 • Karakteristika të veçanta: Para-bllokuar muret dhe ndriçimi në nivelin kryesor për piktura apo skulptura. Ndriçim personal në dhomën e ngrënies.

.

[/ Vc_column_text] [/ vc_column] [/ vc_row]

"Informacioni që konsiderohet i besueshëm por jo i garantuar".

Çmimi: $ 799,900
Adresa:326 Ujku i Ujit Trail
Qyteti:Waynesville
Qarku:Haywood
State:NC
Kodi Zip:28785
MLS:3353957
Viti i ndërtimit:2014
Floors:3
Këmbë katrore:5880
Dhoma gjumi:3
Banjo:4
Gjysma e banjove:2
Garage:2
Lloji i prones:Shtëpi familjare të vetme
Jashtme:Guri dhe llaçi i fortë
Flooring:Dru dhe betoni i akacies
Ngrohjes / ftohtë:Geothermal
Madhësia e tokës:10 Acres
Scenery:Pamjet e gjata të maleve
Community:privat

Harta e Vendndodhjes

Listing Hetim

Lini një koment

0

Filloni të shtypni dhe shtypni Enter për të kërkuar

Pamje ajrore e nivelit të lartë në shtëpi.