ЕДИНСТВЕНИ ДОМА ЗА ПРОДАЖБА

Специјални "Наоди ..." - Својства кои стојат во толпата

Погледнете ги нашите уникатни домови за продажба

Еко куќа во округот КлерАктивен
$ 390,000

County Clare Ecohouse, Ирска

Derrynaneal,
Feakle, ST V94T9PV

 • 3Кревети
 • 2Бањи
 • 2000квадратни стапки
Sherpenjewel на usvi луксузни ст. Томас домаАктивен
$ 9,900,000

USVI луксузни Свети Томас дома на Magens Bay

Magens Bay
Свети Томас, USVI, ST 00802

 • 5Кревети
 • 7Бањи
 • 10,561квадратни стапки
Надворешен поглед на 733 Боленс Крик Rd, Барнсвил, Северна Каролина, сосема приватна НК планинска кабина.Активен
$ 525,000

NC Mountain Cabin, Како Нова - 18.5 Acres

733 Боленс Крик Rd
Burnsville, NC 28734

 • 3Кревети
 • 3.5Бањи
 • 2,735квадратни стапки
Активен
$ 865,000

WNC историски луксузен дом во шармантна колеџ градот

174 Cowan St.
Sylva, NC 28779

 • 6Кревети
 • 4Бањи
 • 6292квадратни стапки
спектакуларен амбиент за оваа висока надморска височина дома.Активен
$ 545,500

Висока височина NC куќа за продажба - зашеметување Поставување

947 Windswept Ridge Rd
Кантон, NC 28716

 • 3Кревети
 • 2Бањи
 • 4270квадратни стапки
Никогаш не живееше во модерна планина зелена куќа оценета на $ 1,240,000!Побарани понуди за резервни копии
$ 799,900

Ехо - модерно планинско зелено дома

326 завива волк трага
Waynesville, NC 28785

 • 3Кревети
 • 4Бањи
 • 5880квадратни стапки
Еден од еден вид уникатен планински имот во 1192 Зајак кожата Rd., Вејнсвил, Северна Каролина.Активен
$ 1,333,333

Енергетска смена - Единствена планинска сопственост

1192 зајак кожата Rd.
Waynesville, NC 28785

 • 7Кревети
 • 7Бањи
 • 8015квадратни стапки
Активен
$ 425,000 беше $ 535,000!

Бегство - куќа за продажба

Реката Manatee
Палмето, FL 34221

 • 2Кревети
 • 2Бањи
 • квадратни стапки

Продажба на вашиот уникатен дом?

Ние сме експерти во уникатни домови за продажба! Извлечете максимум од единственоста на вашиот имот. Имате нешто за рекламирање дека другите својства не. Вашиот уникатен дом треба да се издвојува од толпата.

Специјални "Наоди ..." - Пребарајте ги нашите уникатни домови за продажба по категорија на имотот

Специјалните наоди категоризираат особини по уникатен стил. Ако сакате да го продадете вашиот необичен имот, тој ќе биде наведен и целосно да се пласира тука - или - ако сакате да купите, кликнете на стилот на имот што ве интересира.

Историски домови
Коњски имот и фарми
Пријави кабини и рустични домови
Луксузни домови
Модерни еклектични домови
Waterfront & View Properties

Дали имате уникатен дом кој сакате да го видите на нашата страница?

Ќе го извадиме црвениот килим за тебе!

Зошто започнав Специјални "Наоди ..."?

Идејата за Специјални "Наоди ..." се разви од моите лични искуства како купувач, а потоа и како продавач - долго пред да станам агент за недвижнини.

Како тебе, јас поседував многу уникатни домови за продажба. Како купувач, бев фрустриран да работам со традиционални фирми за недвижнини кои не можеа да сфатат дека барав уникатен имот, така што постојано ми покажаа стандардни и световни својства кои се вклопуваат во рамките на тесните граници на нивните локални МЛС.

Кога бев подготвен да ги продавам моите уникатни домови, открив дека традиционалните фирми немаат знаење, вештини и искуство за да продаваат необични својства. Значи, ги зедов моите години маркетинг експертиза стекнато како директор за маркетинг на берзата во Њујорк, комбиниравте го ова со лиценца за недвижнини за да го пополните многу потребниот јаз во индустријата за недвижнини, и Voila! Роден е специјален "Finds ..." Ние на пазарот и промовираме необични својства и уникатни куќи за продажба. Дозволете ни да ви помогнеме. Ние сме рекламна агенција за необични домови. Ние сме, исто така, агентите посветени на добивање на уникатни куќи продадени.

Внатрешни работи на еден од уникатните домови за продажба.

Започнете со пишување и притиснете Enter за пребарување